داروهای تقویت سیستم ایمنی, مقالات آموزشی

شربت ایمیونیس

شربت ایمیونیس

شربت ایمیونیس ویتابیوتیکس (IMMUNACE) 200 میلی لیتر، جهت بهبود و تقویت سیستم ایمنی است، مشابه داروی آسماویت ویتابیوتیکس است، به دلیل وجود ترکیباتی مثل پتاسیم، زینک و مس شربت ایمیونیس جهت تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر و مفید بوده و در دوران همه گیری بیماری کرونا می تواند به بهبود عوارض بعد از بیماری این بیماران کمک کند، جهت خرید داروهای مورد درخواست خود را از ما استعلام بگیرید، تقویت سیستم ایمنی در یک روز و یک ثانیه اتفاق نمی افتد.

 

برای چه مواردی شربت ایمیونیس مصرف شود 

ما به طور مداوم در معرض میکروارگانیسم هایی هستیم که از طریق سیستم تنفسی، بلعیدن و یا عبور از پوست و غشای مخاطی وارد بدن می شوند. اینکه این میکروارگانیسم ها به بیماری منجر می شوند یا خیر، توسط یکپارچگی مکانیسم های دفاعی بدن یا سیستم ایمنی بدن ما تعیین می شود.
وقتی سیستم ایمنی بدن ما به درستی کار می کند، حتی متوجه آن نمی شویم. اما وقتی سیستم ایمنی کم یا بیش از حد فعالیت می کند، بیشتر در معرض خطر ابتلا بیماری و یا انواع عفونت قرار می گیریم.

 

چگونه سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید؟ 

تقویت سیستم ایمنی در یک روز و یک ثانیه اتفاق نمی افتد. تقویت سیستم ایمنی بدن با تغییر سبک زندگی و استفاده از مکمل های رژیمی ممکن می شود. اثرات مثبت بیساری از ترکیبات گیاهی و یا مولتی ویتامینی در تقویت سیستم ایمنی مشخص شده است. استفاده از این مکمل ها در حال حاضر در بین بیشتر کشورهای جهان رایج است.

بسیاری از افراد بلعیدن قرص برایشان سخت است و ترجیح می‌دهند از شربت استفاده کنند. علاوه بر این تحقیقات نیز نشان داده است که جذب شربت در بدن به مراتب ساده‌تر انجام می‌گیرد و سریع‌تر نیز تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل مصرف شربت به منظور تقویت سیستم ایمنی در میان عموم بسیار رایج است. در شربت‌های تقویت سیستم ایمنی معمولا از انواع ویتامین‌ها، املاح معدنی، اسیدهای آمینه و گاهی نیز ترکیبات گیاهی استفاده می‌شود. شاید هنگامی که نام شربت به گوش شما می‌خورد فکر کنید که حتما کودکان باید از آن استفاده کنند اما شربت‌های بسیاری برای مصرف بزرگسالان نیز مناسب هستند.

سیستم ایمنی بدن در واقع همان سیستم دفاعی بدن در مقابل عوامل بیماری‌زا بوده و بدن انسان را در برابر انواع میکروب‌ها، ویروس‌ها، عفونت‌ها و آلودگی‌ها محافظت می‌کند. هرچه این سیستم را در بدن ارتقاء بخشیم، کمتر دچار بیماری‌هایی نظیر سرماخوردگی، آنفلوانزا و حتی کرونا خواهیم شد.

با یک سرچ ساده در گوگل متوجه خواهید شد که شربت ایمیونس ویتابیوتیکس با اختلاف زیاد بیش از دیگر شربت‌های تقویت سیستم ایمنی مورد توجه مصرف‌کنندگان و فروشندگان است بنابراین ما نیز در این مقاله سعی می‌کنیم روی عوارض شربت تقویت سیستم ایمنی ایمیونس تمرکز کرده و توضیحات لازم را ارائه دهیم.

 

شربت ایمیونیس

 

 

مشخصات ظاهری شربت ایمیونیس :

محصول ایمیونیس ساخت شرکت البرز دارو، تحت لیسانس شرکت ویتابیوتیکس انگلستان به سفارش شرکت ویتابیوتیکس تهران می باشد.
این محصول حاوی ۲۰۰ میلی لیتر شربت ایمیونیس می باشد.

ارزش تغذیه ای:

در این قسمت به بررسی ویژگی های ترکیبات موجود در این محصول می پردازیم:

 

شربت ایمیونیس


ویتامین دی (Vitamin D):


ویتامین دی محلول در چربی است. ویتامین D از طریق کاهش التهاب و افزایش عملکرد گلبول های سفید خون (مونوسیت و ماکروفاژ) می تواند عملکرد سیستم ایمنی را بهبود بخشد. ویتامین D باعث افزایش غلظت ترکیباتی می شود که سرعت رشد ویروس را کاهش می دهند، همچنین می تواند سایتوکاین های پیش التهابی را کاهش و از این طریق باعث کاهش التهاب و آسیب به بافت ریه شود.

در چندین مطالعه اثرات مثبت ویتامین D در کاهش ریسک ابتلا به آنفولانزا مورد تایید قرار گرفته است. بعضی از شواهد حاکی از نقش این ویتامین در کاهش ریسک ابتلا به کووید ۱۹ است مخصوصا که آغاز همه گیری این بیماری در زمستان رخ داد که سطح ویتامین D خون به کمترین مقدار خود می رسد. ویتامین دی بخشی از یک فرآیند پیچیده است که در آن سلول های T اولیه تکامل می یابند و به مبارزه با عفونت کمک می کنند.

در این باره بیشتر بدانیم
قرص متفورمین هگزال 500

سلول های T آنتی ژن های سطح سلول های خارجی را تشخیص می دهند و سلول های آلوده را از بین می برند. وقتی سلول های T در معرض یک آنتی ژن قرار می گیرند سریع تر تکثیر شده و مواد شیمیایی بیشتری تولید می کنند تا در مقایسه با سلول های T  ساده پاسخ ایمنی بیشتری داشته باشند. ویتامین دی پاسخ به درمان های ضد ویروسی از جمله هپاتیت سی و HIV را بهبود می بخشد.
دوز ویتامین دی موجود در شربت ایمیونیس ۲۰۰ واحد می باشد.

 

بتاکاروتن (Beta carotene):

انسان به طور مدام در معرض رادیکال های آزادی است که یا نتیجه طبیعی فعالیت های متابویکی داخل بدن هستند و یا از طریق رژیم غذایی، تابش آفتاب و مصرف دخانیات وارد بدن می شوند. این مولکول های ناپایدار می توانند با آسیب به DNA، از بین بردن پروتئین ها و اکسید کردن چربی های موجود در غشای سلولی باعث ایجاد اختلالات جدی در بدن شوند.

ترکیباتی مانند بتا کاروتن ها می توانند با عملکرد آنتی اکسیدانی باعث کاهش رادیکال های آزاد در بدن شده و از این طریق به تقویت سیستم ایمنی و در نهایت پیشگیری از بعضی انواع سرطان موثر باشند. بتاکاروتن می تواند پارامترهای عملکرد ایمنی بدن مانند گلبول های سفید خون و سلول های کشنده طبیعی (سلول های T) را افزایش دهد. همچنین با توجه به اینکه وجود ویتامین آ برای فعالیت سیستم ایمنی ضروری است بتاکاروتن به عنوان پیش ساز ویتامین آ نیز می تواند مفید باشد.
دوز بتاکاروتن موجود در محصول شربت ایمیونیس ۱/۵ میلی گرم می باشد.

 

ویتامین ب۱ (Vitamin B1):

این ویتامین محلول در آب از طریق مواد غذایی دریافت می شود. این ویتامین به عنوان یک کوآنزیم در کاتابولیسم کربوهیدرات و اسیدهای آمینه عمل می کند و نقش آنتی اکسیدانی دارد. علاوه بر این ویتامین ب۱ در سنتز انتقال دهنده های عصبی نقش دارد و در سیستم عصبی مرکزی و سیستم ایمنی نقش مهمی دارد. مانند سایر ویتامین های گروه ب ویتامین ب۱ نیز ضد استرس می باشد، زیرا می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و توانایی بدن برای مقاومت در برابر شرایط استرس زا را بهبود ببخشد.
دوز ویتامین ب۱ موجود در محصول ایمیونیس ۳ میلی گرم می باشد.
(شربت ایمیونیس عالیه !)

 

ویتامین ب۶ (Vitamin B6): 

 کمبود ویتامین ب۶ منجر به کاهش تولید گلبول های سفید خون از جمله سلول هایT و آنتی بادی های مورد نیاز برای مبارزه با عفونت ها شده و سیستم ایمنی را مختل کند. دریافت مناسب این ویتامین عملکرد سیستم ایمنی و پاسخ ایمنی را در بدن تنظیم می کند. همچنین ب۶ به ساخت پروتئین اینترلوکین ۲ کمک می کند و عملکرد گلبول های سفید خون را تقویت می کند.
دوز ویتامین ب۶ موجود درمحصول ایمیونیس ۱/۵ میلی گرم می باشد.

 

 

ویتامین ب۱۲ (Vitamin B12): 

 ب ۱۲ برای عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن ضروری است. وجود متیل کوبالامین به عنوان کوفاکتور برای سنتز پورین ها و پریمیدین ها در همه سلول ها از جمله سیستم ایمنی ضروری است. کمبود B12 با کاهش سلول های کشنده طبیعی (سلول های T) همراه است. 
دوز ویتامین ب۱۲ موجود در محصول ایمیونیس ۱/۸ میکروگرم می باشد.

 

نیکوتینامید (Nicotinamide):

نیکوتین آمید فرم آمیدی نیاسین (ویتامین ب۳) است که بر استرس اکسیداتیو تاثیر می گذارد. نیکوتین آمید با تقویت لایه مخاطی معده می تواند از زخم معده پیشگیری کند. این ویتامین با ایجاد واسطه های سلولی می تواند از فعال سازی سلول های التهابی، تخریب DNA و آپوپتوز جلوگیری کند و به تقویت سیستم ایمنی کمک کند.
دوز نیکوتینامید موجود در محصول ایمیونیس ۱۵ میلی گرم می باشد.

 

بیوتین (Vitamin B7): 

بیوتین مانند سایر ویتامین های گروه ب محلول در آب است. این ویتامین بر بیان ژن سلول های ایمنی بدن انسان تاثیر می گذارد و از این طریق پاسخ سلول های ایمنی به آنتی ژن ها را تعدیل می کند. همچنین بر عملکرد سلول های کشنده طبیعی و سلول های T اثر مثبت دارد. کمبود بیوتین با افزایش التهاب در ارتباط است. 
دوز بیوتین موجود در محصول ایمیونیس ۶۰ میکروگرم می باشد.

 

در این باره بیشتر بدانیم
قرص زیلت 75

 

دکسپانتنول (Dexpanthenol):

دکسپانتول پیش ساز ویتامین ب۵ بوده که به عنوان یک ویتامین ضد استرس شناخته می شود. این ویتامین از طریق تحریک تولید سایتوکاین ها توانایی تنظیم ایمنی بدن را دارد و می تواند در کاهش التهاب و ارتقای سیستم ایمنی نقش داشته باشد. همچنین این ویتامین با نقشی که در تنظیم چرخه تولید انرژی و متابولیسم چربی برعهده دارد باعث بهبود و حفظ عملکرد سیستم عصبی می شود.کمبود این ویتامین منجر به کاهش تولید کورتیزول، افزایش درد آرتروز، میالژی، خستگی، سردرد، افسردگی، بی خوابی می شود.
دوز دکسپانتول موجود در محصول ایمیونیس ۳ میلی گرم می باشد.

 

آهن (Iron):

 کمبود آهن بر ظرفیت پاسخ ایمنی تاثیر می گذارد. نقش آهن در تکثیر و بلوغ سلول های ایمنی بدن به ویژه لنفوسیت ها و پاسخ ایمنی به عفونت ها ضروری است. 
دوز آهن موجود در محصول ایمیونیس ۸ میلی گرم می باشد.

 

روی (Zinc):

روی یکی از عناصر ضروری برای بدن و تکامل سلول های ایمنی است. کمبود روی باعث کاهش توانایی سیستم ایمنی در پاسخ به عوامل بیماری زا و ایجاد عفونت و بیماری می شود. بدن ما به طور طبیعی قادر به تولید زینک نیست و ما می بایست زینک مورد نیاز خود را از طریق غذا یا مکمل ها دریافت کنیم. این ماده می تواند در عملکرد ایمنی و پیام رسانی سلول ها موثر باشد. 

مکمل یاری زینک می تواند به  تحریک سلول های ایمنی و کاهش استرس اکسیداتیو کمک کند. برای مثال، بسیاری مطالعات ثابت کرده اند که، مصرف زینک در دوران بیماری می تواند طول مدت سرماخوردگی های رایج را کاهش دهد. علاوه بر این، مکمل زینک می تواند به طور چشمگیری خطر عفونت ها و پاسخ ایمنی را در افراد بزرگسال بهبود ببخشد. روی از طریق کاهش تکثیر یا کاهش اتصال ویروس به مخاط ناحیه حلق، می تواند در کاهش ابتلا به بیماری سرماخوردگی موثر باشد. 
دوز زینک موجود در محصول ایمیونیس ۷ میلی گرم می باشد.

 

 

منگنز (Manganese):

منگنز بخشی از آنزیم سوپراکسید دیسموتاز (SOD) است که نقش آنتی اکسیدانی دارد. SOD با تبدیل سوپر اکسید(از خطرناکترین رادیکال های آزاد) به مولکول های کوچکتر اثر رادیکال های آزاد را خنثی می کند. بنابراین این ماده معدنی باعث کاهش آنتی اکسیدان ها و بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی می شود. بنظر می رسد که منگنز می تواند در افزایش تعداد سلول های ایمنی موثر باشد.
دوز منگنز موجود در محصول ایمیونیس ۱ میلی گرم می باشد.

 

مس (Copper):

مس یک ماده معدنی کمیاب و ضروری است. این ماده معدنی در تمام بافت های بدن یافت می شود و در ساخت گلبول های قرمز خون، حفظ سلول های عصبی و سیستم ایمنی بدن نقش دارد. این ماده معدنی نقش مهمی در حفظ سلامت سیستم ایمنی دارد و کمبود آن با اختلال در عملکرد سیستم ایمنی و بروز عفونت همراه است.
دوز مس موجود در محصول ایمیونیس ۰/۶ میلی گرم می باشد.

 

سلنیوم (Selenium): 

 سلنیوم نقش مهمی در سلامت سیستم ایمنی دارد و در نقش آنتی اکسیدان به کاهش استرس اکسیداتیو کمک می کند. این ماده معدنی قادر است التهاب را کاهش داده و پاسخ ایمنی بدن را تقویت کند. سلنیوم سیستم ایمنی بدن را برای دفاع ضد ویروسی در برابر سویه های آنفولانزا تقویت می کند. مطالعات ثابت کرده، افزایش سطوح سلنیوم با بهبود پاسخ ایمنی مرتبط است. از طرفی، کمبود سلنیوم باعث آسیب به عملکرد سلول های ایمنی و پاسخ ایمنی آهسته تر شده است.

همچنین مطالعات ارتباط کمبود سلنیوم با افزایش خطر مرگ و پیشرفت بیماری در افراد مبتلا به ویروس ایدز را اثبات کرده اند. کمبود سلنیوم می تواند هر دو ایمنی سلولی و همورال را مختل کند. اینکه سلنیوم به مقدار زیادی در بافت های ایمنی مانند کبد، طحال و غدد لنفاوی وجود دارد احتمالا با این واقعیت در ارتباط است. علاوه بر این، مکمل های سلنیوم به تقویت سیستم ایمنی در افراد مبتلا به آنفلونزا، سل و هپاتیت سی کمک می کند.
دوز سلنیوم موجود در محصول ایمیونیس ۴۰ میکروگرم می باشد.

 

منیزیم (Magnesium):

منیزیم به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند. همچنین به تقویت عضلات و استخوان ها کمک کرده و عملکردهای قلبی و مغزی را پشتیبانی می کند. کمبود منیزیم با فعال سازی غیر طبیعی پروتئین واکنش پذیر سی(CRP)، تولید بیش از حد آنتی بادی، بروز آلرژی، عفونت های قارچی و ویروسی همراه است. مکمل یاری با منیزیم می تواند باعث کاهش فاکتور های التهاب مزمن مانند CRP و اینترلوکین ۶ شود.
دوز منیزیم موجود در محصول شربت ایمیونیس ۲۰ میلی گرم می باشد.

در این باره بیشتر بدانیم
محلول تزریقی آکلاستا

 

ید (Iodine):

ید یک ماده معدنی است که برای اطمینان از عملکرد صحیح تیروئید در رژیم غذایی مورد نیاز است. هورمون های تیروئید در طیف وسیعی از عملکردهای بدن از جمله متابولیسم، سلامت استخوان، پاسخ ایمنی و ایجاد سیستم عصبی مرکزی (CNS) نقش مهمی دارند. بنابراین دریافت میزان مناسب ید برای حفظ عملکرد سیستم ایمنی ضروری است.
دوز ید موجود در محصول شربت ایمیونیس ۵۰ میکروگرم می باشد.

 

کروم (Chromium):

به نظر می رسد که کروم نقش تغذیه ای یا دارویی در بهبود علائم مقاومت به انسولین، دیابت نوع ۲ دارد. علاوه بر این کروم از اهمیت قابل توجهی در پاسخ سیستم ایمنی برخوردار است و می تواند با تاثیر بر گلبول های سفیدو  سایتوکاین ها پاسخ ایمنی را افزایش می دهد.
دوز کروم موجود در شربت ایمیونیس ۸ میکروگرم می باشد.

 

کولین بیتارات (Choline bitarate):

کولین ترکیبی مشابه ویتامین های گروه ب است. برای بهبود عملکرد سیستم عصبی، تقویت سیستم ایمنی و کنترل آسم مورد استفاده قرار می گیرد. کولین در بیماری آسم به کاهش تورم و التهاب در سیستم تنفسی کمک می کند و مهم ترین نقش کولین در سیستم ایمنی، تقویت عملکرد ماکروفاژهاست. دوز کولین موجود در محصول شربت ایمیونیس ۱۰ میلی گرم یم باشد.

 

ال کارنیتین تارتارت ( L-Carnitine Tartrate):

 ال-کارنیتین به عنوان یک عامل اصلی در انتقال اسید های چرب به میتوکندری عمل می کند، فرایندی که برای اکسیداسیون اسیدهای چرب و آزاد سازی انرژی ضروری است. ال-کارنیتین به عنوان یک ماده مغذی ضروری مشروط طبقه بندی می شود و به نظر می رسد که مقدار آن در بدن با افزایش سن کاهش می یابد.

در مطالعات آزمایشگاهی درمان با ال-کارنیتین باعث بهبود عملکردهای نوتروفیل و افزایش غلظت ایمونوگلوبولین های A و G می شود. دوز ال کارنیتین موجود در محصول ایمیونیس ۵ میلی گرم می باشد.

 

روش مصرف و هشدارها شربت ایمیونیس:

کودکان می توانند شربت ایمیونیس را ۱/۲ تا ۱ قاشق مرباخوری پر ۲ بار در روز (۲/۵ تا ۵ میلی لیتر) و بزرگسالان شربت ایمیونیس را  ۱ تا ۲ قاشق مرباخوری ۲ بار در روز (۵ تا ۱۰ میلی لیتر) استفاده نمایند.

شربت ایمیونیس حاوی مقدار زیادی ویتامین k میباشد لذا همراه با داروهای ضدانعقاد خون مانند وارفارین مصرف نشود

درصورتی که تحت مراقبت پزشکی هستید و یا در صورت مصرف داروهای دیگر با پزشک مشورت نمایید.

در صورت بارداری و یا شیردهی، قبل از مصرف شربت ایمیونیس با پزشک خود مشورت نمایید.

شربت ایمیونیس جهت تشخیص، درمان و یا پیشگیری از بیماری نمی باشد.

شربت ایمیونیس را بیشتر از مقدار توصیه شده و با معده خالی مصرف نکنید.

شربت ایمیونیس حاوی آهن می باشد لذا مصرف بیش از اندازه آن برای کودکان با سنین کم مشکل ساز می باشد.

هنگام مصرف شربت ایمیونیس از مصرف مکمل مولتی ویتامین دیگر بپرهیزید.

 

شرایط نگهداری شربت ایمیونیس:

شربت ایمیونیس را در دمای زیر ۲۵ درجه سانتیگراد و در جای خشک، دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید.

 

نتیجه گیری شربت ایمیونیس:

محصول شربت ایمیونیس ساخت شرکت البرز دارو، تحت لیسانس شرکت ویتابیوتیکس انگلستان به سفارش شرکت ویتابیوتیکس تهران با دارا بودن تمامی ویتامین، مواد معدنی و اسید آمینه های ضروری به تقویت سیستم ایمنی کمک کرده و مانع از ابتلا به بیماری ها می شود.

 

سئوالات متداول:

آیا شربت ایمیونیس را بزرگسال هم می تواند مصرف کند؟

بله شربت ایمیونیس قابلیت مصرف توسط بزرگسال و بچه های در حال رشد قابل مصرف است.

 

 

آیا شربت ایمیونیس در زمان بیماری می تواند به بیمار کمک کند ؟

ترکیبات شربت ایمیونیس به گونه است که در زمان بیماری هم می تواند به بیمار کمک کند.

 

 

آیا شربت ایمیونیس تحت پوشش بیمه تامین اجتمایی است؟

با تجوه به اینکه شربت ایمیونیس یک مکمل است تحت پوشش بیمه تامین اجتمایی قرار نگرفته است.

 

 

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی:

قیمت شربت ایمیونیس

شربت ایمیونس برای کرونا

شربت ایمونیس

قیمت شربت immunace

قرص ایمیونیس

شربت ایمیونس برای چاقی

شربت ایمیونس برای کودکان

زمان مصرف شربت immunace

شربت ایمیونیس خانه دارو

قیمت شربت سیستم ایمنی بدن

 

 

 

شربت ایمیونیس

 

در مورد این مقاله بیشتر بخوانید.

 

نحوه خرید از داروخانه دکتر هنگامه سلیمانی.

 

با ما تماس بگیرید WhatsApp

داروخانه دکتر هنگامه سلیمانی

۵/۵ - (۵۸ امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *